Patronaty Monitora Prawa Bankowego

Patronaty Monitora Prawa Bankowego

Wydarzenia, nad którymi objęliśmy patronat

3-4 października 2020 r.

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”

Już po raz piąty Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”, która odbędzie się w dniach 3-4 października 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Europejskie prawo spółek i rynków finansowych

Celem Konferencji jest przedstawienie najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu europejskiego prawa spółek, a także prawa i ekonomii rynków finansowych. Konferencja ma być przestrzenią do ożywionej dyskusji, wymiany poglądów, wyników badań naukowych, jak również doświadczeń i spostrzeżeń z perspektywy praktyki. Wydarzenie to kierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy zajmują się powyższymi dziedzinami prawa oraz do prawników, ekonomistów i przedstawicieli zawodów związanych z praktycznymi aspektami tematyki konferencyjnej.

EPSiRF V poruszy m.in. problematykę Brexitu i jego wpływu na europejskie rynki kapitałowe oraz na prawo spółek, zagadnienia dotyczące instrumentów finansowych w kontekście wyzwań stwarzanych przez nowe technologie (AI, HFT) oraz przez kryzys klimatyczny (np. green bonds, blue bonds), problematykę nowych regulacji unijnych w obszarze prawa spółek oraz ich implementacji, a także ważną w ostatnim czasie tematykę europejskiego planu działania w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu gospodarczego (zrównoważone finansowanie, impact investing).

Zapraszamy do zgłaszania na Konferencję referatów, które opisują badania własne, case studies, uwagi teoretyczne i praktyczne dotyczące szczegółowych kwestii, wpisujących się w jeden z konferencyjnych bloków tematycznych. Nieprzekraczalny termin wysyłania zgłoszeń to 15 marca 2020 roku. Udział czynny jest płatny, opłata konferencyjna wynosi 150 zł.

Wszelkie informacje dotyczące przewidzianych form uczestnictwa w Konferencji, wymogów dla abstraktów, czy dokładnego zakresu bloków tematycznych tegorocznej edycji dostępne są na stronie wydarzenia, znajdującej się pod adresem: www.facebook.com/konferencja.epsirf/.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy kierowany na adres: konferencja.knpgih@gmail.com.

 

Powrót do listy patronatów »

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego

Wydawca Monitora Prawa Bankowego
Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin
tel.: +48 22 243 16 91 | email: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl

Partner merytoryczny
Allen & Overy